Wild Disease, kodanikunimega Jaanus Saks on Põhja-Tallinnast, Pelgulinnast pärit räppar, produtsent, songwriter.

“Dekaad” on väga pikka aega aktiivselt tegev olnud räppari debüüt soolo album. Viimase kümne aasta jooksul valminud lugudest koosnev album sisaldab 21 erinevat lugu, millest osa on ka avalikult varem välja antud koos muusikavideoga. “2019 oligi see aasta, kus ma kogusin kõik oma tehtud materjali kokku ja hakkasin seda üle vaatama ja kokku panema. Nii palju erinevad projekte oli vaja üles otsida ja taustad üle nokitseda – mõte oli küps ja otsustasin 10 aasta jooksul tehtud materjali kokku panna ja albumiks vormistada.” räägib Wild. ” Suure tõuke andsid ka muidugi sõbrad, kes ikka pushisid ja pushisid, et ma lõpuks ära teeksin selle.”

Mehe 34. sünnipäeval ilmavalgust nägev album ilmub esialgu digitaalselt, aga väiksed mõtted ja plaanid on ka muusika kollektsionääre rõõmustada limiteeritud koguse füüsiliste helikandjate näol. “Avaldamise kuupäevaks valisin enda sünnipäeva, sest täpselt siis saab 10 aastat loost ”Igavene tuli” , mis minu soololugudest jõudis ka hiljem video näol youtube.”

Albumil teevad kaasa Risto Vürst, Maia Vahtramäe, AG, Johanna Randmann, Ines, Uku Suviste, Jana Liisa Johannson, Märten Männiste, Heliis Reinmägi, Sky pluss hommikuprogramm, Laura Poom ja Jessica Saks. Produtsentidena on albumi biite loonud Wild Disease ise, Siim Ilves, Hannes Agur Vellend, Ilja Antonov ja Ardi Kaljuvee.

Kuula värsket albumit siit:

Albumiga koos ilmus ka singel ja video ”Kus algas me tee”
Vaata videot siit: